Köpekler
Köpeklerin Sevdiği Oyuncaklar Hangileri?

Köpeklerin Sevdiği Oyuncaklar Hangileri?

Köpekler oyuncaklarla oynamayı çok seven canlılardır. Öyle ki gün içinde yorulmadan akşama kadar oyuncaklarla vakit geçiren köpeklerin sevdiği bazı oyuncak türlerinden bahsediyor olacağız. İlk olarak bu oyuncaklar sadece güzel vakit geçirmeleri için değil aynı zamanda eğitim almaları için de önemlidir. Ek olarak bazı oyuncaklar köpeklerin ağız ve diş sağlığını korumaya yardımcı olurken bazıları da kemirme ihtiyacını karşılar. Şimdi bu oyuncaklarla ilgili tüm detayları yazımızın devamında paylaşıyoruz.

Oyuncak Kemikler

Köpekler için özel olarak tasarlanan kemik şeklindeki oyuncaklar çok eğlencelidir. Ağız yapısına uygun olarak üretilene kemik oyuncakların diş sağlığını koruduğu bilinir. Ayrıca köpeklerin çiğneme ihtiyacını ciddi anlamda karşılayan bu oyuncaklar patili dostlarımızın ilgisini de kısa sürede çekmektedir.

Oyun Topları

Köpeklerin güzel vakit geçireceği bir diğer oyuncak türü, oyun toplarıdır. Farklı renklerde hazırlanan bu toplar genelde kauçuktan üretilir. Çünkü köpeklerin bu topları ısırmasıyla ağız ve diş yapısına zarar gelmemesi için kaliteli malzemeler kullanılmaktadır. Farklı formlarda ve renklerde üretilen bu topları satın alarak onları eğlendirebilirsiniz. Zaten tüm petshop’larda satılan köpek oyun toplarının farklı ırk ve yaş gruplarına göre seçilmesi gerekir.

Sesli Oyuncaklar

Sesli köpek oyuncakları, köpeklerin sevdiği oyuncaklar arasındadır. Temas sonucunda çıkarılan ses köpeğin ilgisini çekecek ve onu mutlu edecektir. Öte yandan köpeklerin neşeli bir şekilde vakit geçirmesini sağlayan bu oyuncakların mutlaka kaliteli olması gerekir. Çünkü kaliteli oyuncaklar farklı şekillerde üretildiği için köpeklerin yutmasına karşı gerekli önlemler alınarak satışa çıkarılmıştır.

Çiğneme Oyuncakları

Özellikle yavru köpeklerin oynaması gereken çiğneme oyuncaklarının da yine sağlam ve kaliteli olması gerekir. Diş çıkarma dönemine giren köpekler aslında karşılarına çıkan her şeyi kemirmeye çalışır. Herhangi bir kimyasal içerikli maddeyi veya küflü malzemeleri kemirebilen köpeklerin sağlığı da olumsuz yönde etkilenecektir. Bu durumu engellemek adına patili dostlarınız için kaliteli bir şekilde üretilen çiğneme oyuncaklarını satın alabilirsiniz. Onların eğlenerek oynayacağı bu oyuncaklar ayrıca diş sağlığını da olumlu yönde etkileyecektir. Sadece yavru köpekler için değil, büyük ve orta yaşlı köpeklerin de her zaman çiğneme ihtiyacı olduğu unutulmamalıdır.

Tags :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir