Kedi Beslenmesi
Kısırlaştırılmış Kedi Maması Nasıl Seçilir?

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Nasıl Seçilir?

Kediler hem dünyada hem de ülkemizde çokça sahiplenilen şirin canlılardır. Elbette temel ihtiyaçları olan beslenme sürecinde birçok faktör göz önünde bulundurularak mama seçimi yapılmalıdır. Bu noktada kısırlaştırılmış kedi maması nasıl seçilir sorusu da gündeme gelmektedir. Örnek olarak, kedisinin üremesini istemeyen hayvanseverler bu yüzden kısırlaştırma yapmaktadır. Ancak kısırlaştırmadan sonra hangi kedi mamalarının kullanılması gerektiğine dikkat edilmelidir. Çünkü kediniz bu mamalar dışında beslenirse bazı sağlık sorunlarıyla karşılaşabilir.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Hangi Özelliklere Sahiptir?

Kedilerde kısırlaştırılma yapılmışsa, günlük besin ihtiyaçlarının karşılanması için farklı ve özel mama türlerinin kullanılması gerekir. Günümüzde kısırlaştırılmış kedi maması olarak adlandırılan bu mamaların elbette veteriner hekim kontrolünde hazırlanması şarttır. Bu tür mamalardaki yağ oranı düşük olmakla beraber diğer mamalara göre daha kolay kullanılabilir. Kedinize diğer mama türlerini günde 5-6 öğün olacak şekilde vermeniz durumunda obezite sorunu da ortaya çıkabilir. Ancak kısırlaştırılmış kedi mamasındaki yağ oranı düşük olduğu için şişmanlamaya neden olmaz.

Kısırlaştırılmış kedi maması seçerken normalde kullandığınız mamanın bu forma uygun olanın tercih etmeniz yeterlidir. Fakat hali hazırda tercih ettiğiniz mamadan memnun değilseniz mutlaka veterinerden destek almalısınız. Kısırlaştırılan kedinize kaliteli, lezzetli ve sağlıklı bir kedi maması almak adına mutlaka premium mamaları seçmenizi öneriyoruz. Birinci sınıf malzemelerin kullanıldığı premium kedi mamalarında katkı maddesi olmadığı gibi herhangi bir koruyucu madde de bulunmuyor.

Kısırlaştırılmış Kedi Maması Seçimi

Kısırlaştırılmış kedi mamalarında bazı özellikler bulunmaktadır. Kedilerin idrar asidini kontrol altına alabilen bu mamalar ayrıca beslenmeden kaynaklı problemleri engeller. Gün içindeki besin değerlerini karşılamak amacıyla premium olarak üretilen kısırlaştırılmış kedi mamaları yüksek protein içermektedir. Belirttiğimiz üzere yağ oranı çok düşük olduğundan farklı bir sağlık problemine neden olmaz.

Bazı kısırlaştırılmış kedi mamalarının içeriğinde taurin de bulunmaktadır. Bu madde kedinizin kalp ve göz sağlığını korur. Ayrıca idrar ve böbrek sağlığı üzerinde de etkilidir. Kas kütlelerini koruyan ve kolay sindirilebilen kısırlaştırılmış kedi maması son olarak farklı aromalarla üretilebilir. Seçim yaparken kedinizin sağlığını ön planda tutmalı ve damak zevkine uygun olan içerikleri satın almanızı öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir